مناسبترین ورزش ها برای دوران بارداری کدام اند؟

مناسب ترین ورزش های دوران بارداری
مناسب ترین ورزش های دوران بارداری
اشتراک بگذارید

ورزش در دوران بارداری برای مادر و جنین مفید است. داشتن فعالیت جسمانی قسمتی مهم از زندگی روزمره است. مناسبترین ورزش ها برای دوران بارداری آنهایی هستند که فشار روحی دوران حاملگی را کاهش داده، به بازگشت اندام به وضعیت قبل از حاملگی کمک می‌کنند و باعث می شوتد حال عمومی بهتری داشته باشید. 

چرا باید درحین بارداری ورزش کنید؟

توراهی– دلایل زیادی وجود دارد که شما حتما باید درحین بارداری فعال باشید. ورزش کردن درحین بارداری باعث می شود که استقامت وقدرت تحمل شما افزایش یابد در نتیجه تمامی دردهای حین زایمان قابل تحمل تر می‌شوند.

مناسبترین ورزش ها برای دوران بارداری کدامند؟

بهترین تمرین، تمرینی است که باعث شود ضربان قلب شما افزایش یابد بدون اینکه استرس فیزیکی به شما وارد کند. اگر به روش زیر تمرین کنید احساس خوبی خواهید داشت و فواید ورزش را بهتر حس می‌کنید :

تمرین ایروبیک که باعث می‌شود قلب شما بهتر کار کند. ورزش‌های عضلانی که قدرت بدنی شما را افزایش می‌دهد و همچنین باعث انعطاف‌پذیری بدن شما در مقابل تغییرات دوران بارداری می‌شود.

ورزش‌هایی که در زیر بیان می‌شود مناسب بارداری هستند اما به یاد داشته باشید که هرچه از بارداری شما می‌گذرد فعالیت خود را باید کمتر کنید و فشار کمتری به خود و بدنتان وارد کنید.

پیاده‌روی

پیاده‌روی یکی از بهترین ورزش‌ها است. پیاده‌روی سریع باعث می‌شود که بدن شما متناسب بماند. این ورزش باعث تقویت عضلات بدن می‌شود، اجابت مزاج را مرتب میکند و خواب راحت و طولانی به همراه می‌آورد. سعی کنید روزانه ۳۰دقیقه پیاده‌روی کنید (پنج روز در هفته).

یوگا

یوگا در بارداری بسیار سودمند می‌باشد. باعث می‌شود تا عضلات شما نرم تر شوند و بدنتان انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشد یوگا نسبت به تمرینات شدید بهتر با عضلات شما رفتار می‌کند.

پیلاتس

تمرینات پیلاتس باعث قویتر شدن عضلات شکم و لگن می‌شوند. در پیلاتس شما یاد می‌گیرید که چگونه با حرکات خاصی عضلات اصلی و مرکزی بدن خود را قوی کنید و چگونه تنفس را با زمان تنظیم کنید. پیلاتس دقیقاً همان جاهایی را مورد هدف قرار می‌دهد که در حین بارداری ضعیف می‌شوند.

ورزش‌های هوازی

ورزش‌های هوازی سبک برای آن‌ها که سابقه این ورزش را دارند، در صورتی که زانوها را زیاد بالا نبرده و از حرکات شدید نیز پرهیز کنند آزاد است.

تمرین‌های وزنه‌ای

اگر تمرین کردن با وزنه قسمتی از برنامه روزانه شماست نباید آن را به بهانه اینکه باردار هستید قطع کنید؛ تا زمانی که مراقب هستید و از وزنه‌های نه چندان سنگین استفاده می‌کنید این نوع تمرین خوب است و باعث می‌شود که عضلات بدن شما قوی تر شوند.

اولین نظر را بدهید

نظر شما در باره این نوشته چیست؟

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*