از ابتدا تا انتهای انتهای شیردهی

از ابتدا تا انتهای انتهای شیردهی
از ابتدا تا انتهای انتهای شیردهی
اشتراک بگذارید

چند روز بعد از زایمان پستان‌ها بسیار حساس می‌شوند. از تولد تا روز سوم پس‌ از آن شیر تولیدی مایع غلیظ و زرد رنگی است که آغوز نامیده می‌شود.

 شیر مادر چگونه تغییر می‌کند؟

توراهیآغوز نقشی تغذیه‌ای و حفاظتی دارد و میزان فراوانی ویتامین و پروتئین برای حفاظت از نوزاد شما در برابر عفونت دارد. این مایع ملین ملایمی است که به راه افتادن روده ها و اجابت مزاج نوزاد کمک می‌کند.

از روز ۳ تا روز ۱۰ شیر نخستین ساخته می‌شود که آب بیشتری دارد. این شیر از این نظر منحصربه‌فرد است که ترکیب آن در طول روز تغییر می‌کند به‌گونه‌ای که محتوای چربی در طول یک نوبت تغذیه افزایش می‌یابد؛ یعنی بیشتر چربی در پایان یک وعدهٔ شیر خوردن نوزاد به وی می‌رسد تا در پایان یک نوبت شیردهی سیر شود و مدتی بخوابد.

از تغذیه باهم شیر مادر و شیر خشک در هفته‌های آغازین باید جلوگیری نمود مگر آن‌که پزشک به شما سفارش نماید. گاهی شیر در عرض دو روز می‌آید و پاره‌ای اوقات نزدیک به یک هفته طول می‌کشد، اگر نوزاد زودتر و بلافاصله پس از تولد شروع به مکیدن کند این امر سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

پس از یک یا دو هفته شیر از نظر کمی تغییر می‌کنند و زیادتر می‌شود و رنگ و ترکیب آن نیز تغییر می‌کند. در شروع تغذیه در هر بار شیردهی شیر مادر آبی رنگ و آبکی و رقیق تر به نظر می‌رسد ولی این شیر غنی از پروتئین، لاکتوز، ویتامین‌ها و املاح و آب است.

شیر در پایان شیردهی سودمندتر است چون دارای چربی است و این چربی منبعی غنی از انرژی است. کودک به هر دو شیر جهت رشد و نمو احتیاج دارد و این مهم است که قبل از اتمام تغذیه پستان از دهان شیرخوار بیرون آورده نشود چون ممکن است به اندازه کافی از شیر انتهایی نخورده باشد.

اولین نظر را بدهید

نظر شما در باره این نوشته چیست؟

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*