مهم‌ترین فواید ورزش شنا در دوران بارداری

آشنایی با مهم‌ترین فواید ورزش شنا در دوران بارداری
آشنایی با مهم‌ترین فواید ورزش شنا در دوران بارداری
اشتراک بگذارید

ورزش شنا بسیاری از دردهای دوران بارداری را کاهش می‌دهد و اثرات بسیار مفیدی برای سلامت شما خانم باردار دارد

توراهی – با ۱۲ کیلو اضافه‌وزنی که در بارداری تحمل می‌کنید ورزش آخرین چیزی است که ذهن شما را به خود مشغول می‌کند؛ اما درون آب یک‌دهم مقدار همیشگی وزن دارید پس خیلی راحت بالا و پایین می‌روید و حرکت شما هم بسیار روان و نرم است.

شنا ورزشی بسیار مناسب برای خانم‌های باردار است که علاوه بر فواید عمومی، باعث کاهش بسیاری از دردها و ناراحتی‌های دوران بارداری می‌شود.

فواید ورزش شنا در دوران بارداری

شنا روشی عالی برای رسیدن به هدف ۳۰ دقیقه ورزش روزانه در دوران حاملگی است بدون آنکه به مفاصل در حال نرم شدن شما کوچک‌ترین فشاری وارد کند. مهم‌ترین فواید شنا در بارداری عبارت‌اند از:

کاهش تورم قوزک و پنجه پا: شناور کردن اندام‌ها در آب باعث بازگشت آب از بافت به درون وریدها است که ازآنجا وارد کلیه‌ها و ادرار می‌شود. از طرف دیگر خون به جریان میافتد و دیگر در پاها جمع نمی‌شود پس تورم قوزک پا کمتر می‌شود.

کاهش درد سیاتیک: درواقع جنین هماهنگ با شما در آب جابجا می‌شود و دیگر وزن خود را روی عصب سیاتیک نمی‌اندازد و این درد کم می‌شود.

کم شدن ناخوشی صبحگاهی: بسیاری از خانم‌های باردار میگویند خنکی آب استخر باعث بهبود حالت تهوع صبحگاهی می‌شود.

خنک شدن مادر باردار: غدد عرق در بارداری بیشتر از همیشه کار می‌کنند خنک شدن بسیار دشوار است. واضح است اگر تن خود را به آب بزنید بسیار خنک خواهید شد.

بهبود تجربه بارداری و زایمان: شنا آمادگی عضلانی را حفظ می‌کند و استقامت شما را افزایش می‌دهد. موقع زایمان به هردوی این‌ها بسیار نیاز خواهید داشت.

فواید ورزش شنا در دوران بارداری بسیارند و اگر از خطرات شنا دوری کنید بسیار سود خواهید کرد. در مقایسه با دیگر ورزشها شنا ورزشی بسیار مناسب برای زنان باردار است که باعث کاهش بسیاری از دردها و ناراحتی‌های دوران بارداری نیز می‌شود.

اولین نظر را بدهید

نظر شما در باره این نوشته چیست؟

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*